Ana içeriğe atla

Romantik Görünümün Adı 'Dantel'

Dantel elbetteki bu sezonun en hit parçalarından biri.Elbiselerden,çoraba,hırkalardan ayakkabılara her yerde karşımıza çıkıyor.Hal böyle olunca da biraz detaya inmek gerekiyor.
Dantelin yapımı 16. yüzyıla Venediğe dayansada daha öncesi olduğu tahminler arasındadır.Eskiden elle yapılan danteller sanayinin gelişmesinden sonrasını yerini makinalara bıraktı.Amaç elişinde yapılan dantellerin makinaya uyarlanıp hayatımıza girmesiydi ve bu başarıyla sağlandı.Artık üreticiler istedikleri dantel türünü belirleyip seri üretime geçtiler.

Renk renk danteller günlük hayatımızın her alanında yerini alsada en büyük desteği giyim sektöründen gördü.Önceleri kıyafetlerde süsleme amacıyla kullanılırken daha sonra kıyafetlerin tamamı dantele büründü,bir çok modacı dantelle harikalar yarattı.

Taşıyanlar ise bir o kadar cesur olmayı başardı tabiiki de Anna Dello Russo dan bahsediyorum.


Olivia Palermo ise masum ve romantik tarzıyla çıktı karşımıza.
Dantel ayrıntı değilde giysi olduğunu böylelikle kanıtladı.

Yorumlar

 1. Çok severim danteli, bana da çok romantik gelir. Yaşasın dantelli detaylar :)

  YanıtlaSil
 2. Bu danteller annelerimizin el örgüsü dantelleri kadar ağır değil, tüllerle hafifletilmiş, makine işi danteller, daha çok Taç tül perde kıvamında yani:)

  Olivia Palermo muhteşem! Bu arada ben onu sürekli Cheryl Cole ile karıştırıyorum nedense?

  YanıtlaSil
 3. Zetoooo dantel çorapları da unutmaaa :)
  özellikle oxfordla süper ikililer :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)