Ana içeriğe atla

KOTON'dan Sıcak Haberler...

MODACI HAKAN YILDIRIM KOTON için TASARIM YAPIYOR.

Londra da Tasarım ödülleri bulunan Hakan YILDIRIM

Retro etkiler taşıyan cool bir koleksiyon yaratmış.
ANA TEMA Dünden Bugüne ;

- Aslında koleksiyondaki en önemli etki 80’ler. O yılların cool tavrını çok seviyor. Coşkulu, heyecanlı, dinamik bir dönem ve “Hakan Yıldırım for Koton” koleksiyonu da bunu fazlasıyla anlatıyor… Öte yandan lüks kavramını barındırıyor. Biliyorsunuz o dönemde lüks kavramı sadece pahalı ürünler satın almak değildi. Daha tasarım ama makul fiyatlarla tüketiciyle buluşabilen ürünlerdi lüks olanlar. Marka çılgınlığı değil, stil çılgınlığı, stil olabilmek, çok önemliydi. Bugün de tüm dünyaya baktığımızda lüks tasarımlar yapan tasarımcılarla endüstrinin buluşmasını ve bu şekilde ortaya çıkan projeleri “yeni lüks” adı altında toplayabiliriz.

Yeni lüksü sen nasıl tanımlanıyor;

- Yeni lüks, artık eskisi gibi değil. Eskiden lüks, en pahalı olanı, en yeni olanı ifade ederken artık kişisel deneyim önem kazanıyor. Eskiden Gucci marka bir parçaya sahip olmak lüksken, şimdi seni mutlu eden her şey lüks sayılıyor. Hakan Yıldırım’ın koleksiyonundan bir parça giymek lüksken, “hakan yıldırım for Koton” koleksiyonundan bir şeyler almak yeni lüks… Yeni lüks aslında lüksün bireyselleşmesi.

Yeni projeleri

- 2010 için Cuba Libra adında bir mayo koleksiyonu hazırlayacak.
MUTLU OLAN BAŞARILI

• Yakın gelecekte lüksün spot ışıkları altında yeni neler olacak?

- Lüks bireyselleşiyor. Bunun sonucu olarak kişisel zevkleri öne çıkaran eğilimler ortaya çıkacak. Kıyafet tasarımında, daha az tanınan yetenekli genç tasarımcılar keşfedilecek. Farklı seyahat türleri ve el değmemiş yerlerin keşfi gündeme gelecek. Mesela gurme seyahatler gözde olacak. Başarının anlamı değişecek. Eskiden çok para kazanmak, iyi bir meslek edinmek olarak özetlenebilen başarı duygusu, artık mutlulukla eş anlamlı hale geliyor.

Resimlerine henüz ulaşamadım şimdilik bu bilgilerle yetinin:)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)