Dıy- Yıldızlı Jean Boyama


Herkese Merhaba, geçen hafta jean boyama işlemi yaptım. Biliyorsunuz daha önce de bir çok dıy çalışması gerçekleştirdim bu ara evde oturduğum için boş vaktim çok ve mümkün olduğu kadar sizlere önerilerde bulmaya devam edicem. Snapchatten beni takip edenler bu işlemi nasıl yaptığımı gördüler. Sizin ve instagram takipçilerim için burdan da paylaşıcam artık.Öncelikle gerekli malzemeler;
-Jean
-Kumaş Boyası
-Cam kap
-Terebentin
-Karton yada sert kağıt
-Kalem
-Fırça

Yapılışına gelecek olursak ise;

Önce istediğimiz desen için şablon oluşturuyoruz. Ben yıldız şablonu yapmak istedim. Bunu çizerken ise evdeki bir peçeteliği ölçü olarak kullandım. Sizde internetten istediğiniz şablonu istediğiniz boyutlarda hazırlayıp yapabilirsiniz.
Kartonu istediğim şekilde kestikten sonra tükenmez kalemle kenarlarını şekillendirdim. Aslında uçan gazlı kalemlerle yapmak daha mantıklı çünkü ister istemez kenarlarında kalem izleri kalıyor. Tabi bunu geç öğrendiğim için yapmış bulundum:)

Daha sonra kenarlarından başlayarak yıldızın içini boyamaya başladım. Kenarları ince olduğu için önceliği oraya verdim. Daha sonra iç kısmını boyamaya başladım. İlk katı geçtikten sonra biraz kurumasını bekledim. Bu sırada cam kaba koyduğum terebentinle fırçamı temizledim kuruyan boyalara karşı. Boyalar su bazlı olduğu için kumaş tarafından emiliyor. Bu yüzden tek seferde istediğiniz sonuca ulaşamayabiliyorsunuz. Öyle ki ben 4 kat boyamak zorunda kaldım net bir beyazlık yakalamak için. Bu arada bu boyalar ütüyle sabitleniyor ve yıkansa bile çıkmıyor. En çok sorulan sorulardan biri olduğu içinde belirtmek isterim. 1 gece de 4 kat boya kuruyor ve ertesi gün mutlu bir şekilde giyebiliyorsunuz. Snapcahtten canlı olarak takip etmek isterseniz beni zetooooooo olarak bulabilirsiniz.

Yeni dıy çalışmaları için beklemede kalın..CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder