Dıy- Püsküllü Jean


Bu sezon püsküller o kadar trend ki her kıyafetin mutlaka bir yerinde yer alıyorlar. Bir İtalyan markasında gördüğüm bu kotu ben de kendi başıma yapmaya çalıştım. Aslında gördüğüm görselde püsküllerin rengi tabaydı ama gelin görün ki Eminönü, Osmanbey derken  o renk süet kumaş bulamadım. Bende bordo rengi sevdiğim için bu renk yapmaya karar verdim.Malzemeler:

-Süet Kumaş (Yarım Metre)
-İğne, İplik
-Kot
-Makas

Gelelim yapılışına, dikim kısmı en önemli bölümü. Çünkü ters bi dikişte püsküller istediğiniz gibi dökülmüyor. Kumaş paça boyunda kesiyoruz öncelikle. Tam cep bitiminden başlıyoruz dikmeye. Kumaşı tersinden çevirip düz dikip, 0,5 cm kadar pay bırakıyoruz arkasında. Blok şeklinde olan kumaş paçaya kadar aynı işlemle sabitliyoruz. Daha sonra kesme kısmına geçiyoruz. Aslında kumaşı lazer makinasıyla kestirirseniz incecik muntazam püsküller elde edebilirsiniz. Benim bunun için zamanım olmadığından dolayı elimde ince ince kestim. Tek bacak bitince aynı işlemi diğer bacak kısmı içinde uyguluyoruz.

Püsküllü kotumuz biraz bizi uğraştırsa da sonuç oldukça güzel oluyor. Gerçi benim bacaklarım biraz kalın olduğu için o istediğim etkiyi yaratmadı ama üstüne uzun bir gömlekle belki topuklu botlarla daha güzel durabilir. Yürüdükçe sallanması, farklı havasıyla kesinlikle yapmaya değer bir dıy çalışması.


CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder