Ana içeriğe atla

Dıy- Püsküllü Jean


Bu sezon püsküller o kadar trend ki her kıyafetin mutlaka bir yerinde yer alıyorlar. Bir İtalyan markasında gördüğüm bu kotu ben de kendi başıma yapmaya çalıştım. Aslında gördüğüm görselde püsküllerin rengi tabaydı ama gelin görün ki Eminönü, Osmanbey derken  o renk süet kumaş bulamadım. Bende bordo rengi sevdiğim için bu renk yapmaya karar verdim.Malzemeler:

-Süet Kumaş (Yarım Metre)
-İğne, İplik
-Kot
-Makas

Gelelim yapılışına, dikim kısmı en önemli bölümü. Çünkü ters bi dikişte püsküller istediğiniz gibi dökülmüyor. Kumaş paça boyunda kesiyoruz öncelikle. Tam cep bitiminden başlıyoruz dikmeye. Kumaşı tersinden çevirip düz dikip, 0,5 cm kadar pay bırakıyoruz arkasında. Blok şeklinde olan kumaş paçaya kadar aynı işlemle sabitliyoruz. Daha sonra kesme kısmına geçiyoruz. Aslında kumaşı lazer makinasıyla kestirirseniz incecik muntazam püsküller elde edebilirsiniz. Benim bunun için zamanım olmadığından dolayı elimde ince ince kestim. Tek bacak bitince aynı işlemi diğer bacak kısmı içinde uyguluyoruz.

Püsküllü kotumuz biraz bizi uğraştırsa da sonuç oldukça güzel oluyor. Gerçi benim bacaklarım biraz kalın olduğu için o istediğim etkiyi yaratmadı ama üstüne uzun bir gömlekle belki topuklu botlarla daha güzel durabilir. Yürüdükçe sallanması, farklı havasıyla kesinlikle yapmaya değer bir dıy çalışması.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)