Ordan Burdan


Yaza ışıl ışıl, temiz bir ciltle girmek için hazırlıklara başladım. Malum tek sefer de sonuç almak bu tarz işlemlerde oldukça zor oluyor. Düzenli uygulamalar sonucunda ise kesin sonuca ulaşmak mümkün. Şu sıralar Roller uygulaması yaptırmaya başladım. Roller nedir ne işe yarar dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Roller bir silindirin üzerinde yer alan çelik iğnelerden meydana geliyor. İğne dediysem sakın kormayın bunlar mikro ebatta olduğu gibi, sizin cilt kalınlığınıza göre ölçüleri seçiliyor. 0.25, 0.5, 1.0, 1.5 mm gibi ebatları var. Benim derim kalın ve dayanıklı olduğu için bana yapılan roller başlığı 1.0 mm olarak belirlendi. Üzerinde 300 e yakın 1 mm lik iğneler var yani.

Cilt gençleştimeye, minimal kırışıklıkların açılmasına, gözeneklerin kapanmasına, sivilce izlerine, uv lekelerine iyi gelen bir işlem.

Cilt üzerinden rollerla geçilirken, iğneleriyle ciltte mikro kanallar açılıyor açılan bu kanallara kendi serumları yayılıyor ve derinin altına direk işlenmesi sağlanıyor. Bir seansta roller cildinizi tam 4 kez tarıyor. Böylelikle her geçişte farklı serumlar cilt altına ulaşmış oluyor. Sonrasında yapılan sakinleşitirici maske ile işlem tamamlanıyor. Kanama yada benzeri bir durum bende meydana gelmedi. Sadece güneşte kızarmış bir görüntü oldu. Ertesi gün ise hafif pembeliğim devam etti. Günlük yaşamınızı etkileyen bir durum değil kısacası. Sonrasında pamuk gibi bir cilt ortaya çıkıyor. İlk seansı tamamladım ve güneş koruma kremimle devam ediyorum bakıma. Bu hafta ikinci seansım olacak. Her gün düzelen cildimle mutluyum yani..
Mini çantalar şu sıralar çok gözde! İçine bir kaç parça sığdırabiliyorsanız sorun yok tabii. Büyük olsun, ağır olsun, içi dolu olsun demiyorum, hafif olsun, az olsun, benim olsun diyorummm..


Payet bu yıl her yerde! Özellikle jeanlere inanılmaz yakışıyor. Payetli pantolonlar, taytlar dolabımızda yerini aldı ama hiç bir yerde bulunmayan jeanler tam dıy projelik. Belirli bölgelerine yama şeklinde yapılacağı gibi, tek bacak yada komple üstünü kaplatabilirsiniz. Yeni hedefimi belirledim denemeye değer bence..

CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder