Ana içeriğe atla

Ordan Burdan


Yaza ışıl ışıl, temiz bir ciltle girmek için hazırlıklara başladım. Malum tek sefer de sonuç almak bu tarz işlemlerde oldukça zor oluyor. Düzenli uygulamalar sonucunda ise kesin sonuca ulaşmak mümkün. Şu sıralar Roller uygulaması yaptırmaya başladım. Roller nedir ne işe yarar dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Roller bir silindirin üzerinde yer alan çelik iğnelerden meydana geliyor. İğne dediysem sakın kormayın bunlar mikro ebatta olduğu gibi, sizin cilt kalınlığınıza göre ölçüleri seçiliyor. 0.25, 0.5, 1.0, 1.5 mm gibi ebatları var. Benim derim kalın ve dayanıklı olduğu için bana yapılan roller başlığı 1.0 mm olarak belirlendi. Üzerinde 300 e yakın 1 mm lik iğneler var yani.

Cilt gençleştimeye, minimal kırışıklıkların açılmasına, gözeneklerin kapanmasına, sivilce izlerine, uv lekelerine iyi gelen bir işlem.

Cilt üzerinden rollerla geçilirken, iğneleriyle ciltte mikro kanallar açılıyor açılan bu kanallara kendi serumları yayılıyor ve derinin altına direk işlenmesi sağlanıyor. Bir seansta roller cildinizi tam 4 kez tarıyor. Böylelikle her geçişte farklı serumlar cilt altına ulaşmış oluyor. Sonrasında yapılan sakinleşitirici maske ile işlem tamamlanıyor. Kanama yada benzeri bir durum bende meydana gelmedi. Sadece güneşte kızarmış bir görüntü oldu. Ertesi gün ise hafif pembeliğim devam etti. Günlük yaşamınızı etkileyen bir durum değil kısacası. Sonrasında pamuk gibi bir cilt ortaya çıkıyor. İlk seansı tamamladım ve güneş koruma kremimle devam ediyorum bakıma. Bu hafta ikinci seansım olacak. Her gün düzelen cildimle mutluyum yani..
Mini çantalar şu sıralar çok gözde! İçine bir kaç parça sığdırabiliyorsanız sorun yok tabii. Büyük olsun, ağır olsun, içi dolu olsun demiyorum, hafif olsun, az olsun, benim olsun diyorummm..


Payet bu yıl her yerde! Özellikle jeanlere inanılmaz yakışıyor. Payetli pantolonlar, taytlar dolabımızda yerini aldı ama hiç bir yerde bulunmayan jeanler tam dıy projelik. Belirli bölgelerine yama şeklinde yapılacağı gibi, tek bacak yada komple üstünü kaplatabilirsiniz. Yeni hedefimi belirledim denemeye değer bence..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)