Küf Vintage


Yeni yıl için İzmire gittiğimde adını çok duyduğum Küf Vintage ilk durağım oldu. Yerini bulmakta ise hiç zorlanmadım çünkü öyle şirin renkli bir kapisi var ki görür görmez hemen oraya doğru yönleniyorsunuz. Iki katlı ufacık şahane bahçesi olan bir vintage butik yapmışlar. Çantalar, gözlükler, efsane kaban reyonu, gömlekler, etekler ve dahası burda sizi karşılıyor. Çok renkli, ürünleri muhteşem kondisyonda üstelik. Fiyatları ise bir o kadar makul. Dünyaca ünlü markalar da var üstelik. Gider gitmez maxi kabanların olduğu kısımda takılı kaldım ben. Deve tüyü, kaşmir, renkli, kemerli harika kabanlardan birine de aşık oldum üstelik. Tabi yaninda bir adet pantolon ve çanta da bana eşlik etti burdan çıkarken. Instagram sayfası ise oldukça hareketli kapanın elinde kalıyor ürünler adete ve ben hep geç kalıyorum. Küf Vintage'ın sahibi Yasemin Öndar ise şahane tatlı bir kişi. Kahvelerimizi içerken bol bol sohbet ettik, Küf Vintage ortaya nasıl çıktı anlattı bana.


İste Küf Vintage'ın hikayesi

Fikrin ortaya çıkışı: 

Ben aslında moda tasarımcısıyım. İzmir-İstanbul arası iş yapmanın zorluklarına daha fazla katlanamayarak, İzmir'de yaşayıp burada birşeyler yapmaya karar verdim. Vintage tutkum sebebiyle gittiğim yerlerdeki vintage butikleri sık sık ziyaret eder İzmir'deki eksiklikten şikayet ederdim. Sıkıcı ofisler vs. hiç bana göre olmadığından iki tutkumdan birini işe dönüştürmem gerektiğine karar verdim.Eşim Erkan'nın mesleği de gazetecilik ama şuan yapmıyor mesleğini. 'İkimiz birlikte keyifli bir iş yapalım ve eksiği tamamlayalım' diyerek  Alsancak'ta Küf Vintage'ı açtık. Şuan ilgiden çok memnunuz. İzmir'de vintage'ın eksikliğini hisseden sadece ben değilmişim:) Buarada online satış yaptığımız İnstagram'da farklı illerden de ilgi büyük. Özellikle İstanbul'dan..

Hakkımızda bilinmesi gerekenler: 

Küf'ün tüm ürünleri yurt dışından geliyor. Çoğunlukla Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerden toplanıyor ürünler. Gözlük seçkimiz ise konunun uzmanı, vintage gözlük gurusu @kabuskerim 'e ait. Mutlaka bilinmesi gereken bir detay da bireylerden kesinlikle ürün almadığımız. (bu konuda çok telefon ve talep alıyoruz ama malesef tüm ürünlermizi faturalı tedarik ediyoruz ve dışarıdan ürün almıyoruz.)

Küf'te neler satılıyor, gelen neler bulur?: 

Tamamı min.15-20 yıllık olmasına rağmen mükemmel kondisyonda kaşmir, deve tüyü, yün paltolar, ceketler, Oduncu gömlekleri ve kazaklar. El yapımı altın çerçeve ve bir kısmı dünya markalarına ait vintage gözlükler, Takılar, 80 ve 90lı yılların klasik taşlama denim ceketleri. Amerika'dan bomber ceketler, yüksek bel pantolonlar.  Etekler, deri ceketler ve partiler için dönem kostümleri bulabilirler. 

Yakın gelecekteki planlarımız: 

Yapmak istediğimiz çok şey var aslında ama en yakın planımız şudur: Harika bir arka bahçemiz var:) Orayı minik bir butik cafeye dönüştüreceğiz kısa bir süre içerisinde. Dükkanı ziyeret eden müşterilerimiz bir yandan kahve içip, kitap okuyup, sohbet edebilecekler . Ayrıca workshoplar ve etkinliklere de açık olacak bu alan.

İzmir'e yolunuz düşerse mutlaka uğrayin diyorum ve yerinde görün bu güzellikleri mutlaka işte adresi
1456 Sokak No:35 Alsancak/İzmir 0532 166 3014 CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder