Kas Pigmentasyonu

Son zamanlarda kalin kaslar dikkatimizi cekmeye basladi. Dogalliga donus hic bu kadar hakim olmadi belki de! Ozellikle defilelerde gordugumuz mankenlerin kaslari o kadar cok begenildi ki bu guzellik akiminin onculeri oldular. Peki kasi gur olmayanlar yada segrek olanlar ne yapacak? Kara kara dusunmeye, bagdem yaglari surmeye yada kaslari uzatmak icin aylarca beklemeye gerek yok artik. Son donemin en guzel mucizelerinden bir var karsimizda, Mikro Pigmentasyon!

Mikro Pigmentasyon nedir dediginizi duyar gibiyim, bu isin en usta ismi Nur Bilen Yavuzer bize mikro pigmentasyonu anlatiyor:Oncelikle Nur hanim hakkinda bilgi vermek istiyorum size, daha dogrusu o bize kisaca kendini tanitsin:

Okulda ders dinlemeyi hiç sevmeyen sürekli resim ve müzik kurslarına kaçan bir çocuktum ve tabiki çok süslüydüm.. Lise’yi Güzel Sanatlar’da okudum, çok şanslı sanatla iç içe bir çocukluktu. Bölümüm müzik olmasına rağmen beni hep resim bölümünün atölyelerinde bulurlardı. Bir çok tanınmış ressamdan resim dersleri aldım. Ve tabiki makyaj malzemeleri; kağıtlardan sonra yüzleri boyamak insanlara hayat vermek gibiydi…
Güzele ve sanata ilgim hiç bitmedi ve 13 senelik Turizm kariyerimden sonra mesleğim haline geldi.
London School of Beauty and Make-up’da aldığı eğitimden sonra profesyonel makyaj artisti olarak çalışmaya başladım.
Dünyanın önde gelen Pigmentasyon kliniklerinden olan Natural Enhancement UK’da yaptığım çalışmalardan sonra kozmetik ve medikal pigmentasyon teknisyenliği diploması almaya hak kazandım.
Kozmetik işlemlerde; kaş, kirpik dibi ve dudak uygulamaları,
Medikal ise meme kanseri sonrası meme ucu pigmentasyonu, yara ve ameliyat izleri kamuflajı konularında uzmanlaştım.

Eşim Dr. Reha Yavuzer ile kurduğumuz Reneeclinic’de çalışmalarıma devam ediyorum.


Mikro pigmentasyon kasa nasil uygulaniyor, nasil bir surec bizi bekliyor:

Adındanda anlaşıldığı gibi, mikro incelikteki iğneler ile deri altına pigmenleri yerleştiriyoruz. Bu pigmentler tüm alerjik testlerden geçmiş ve belirli sağlık kuruluşları tarafından mutlaka onaylanmış olmalıdır.
Uygulamadan once hem doğru şekli hem de rengi bulmak için geniş bir zaman harcıyoruz. Burada kişinin mutlaka önceden edindiği bazı alışkanlıkları ve istekleri oluyor ama benim için ifadesine yakışacak şekli bulmak ve cilt alt tonuna uygun rengi belirlemek çok önemli. Örneğin sarı veya koyu renk saçlı olmak renk seçerken birinci factor değil, alt tonu sıcak olan birine koyu ve soğuk bir renk uygulanır ise renk gri olur. Sıcak bir renk direk uygulanır ise de kızıl olur.
Pigmenler dışardan uyguladığımız malzemeler gibi değildir, her ciltte farklı renge döner.
Bu yüzden kullanılan boyalar nötralize edilmelidir, yani içlerindeki kızıla ve griye dönecek pigmentler pasif hale getirilmelidir. Bunu da boyalara karıştırdığımız farklı maddeler ile sağlayabiliyoruz ve doğru malzemeyi kullanmak gerçekten çok önemli.
Şekli ve rengi belirledikten sonra bölge anestezi ile uyuşturuluyor, yaklaşık iki saat işlem süresince de hiç acı hissedilmiyor. Uygulamadan sonra hafif kaşınma oluyor ve iki hafta sonunda iyileşiyor. Bu zaman içinde bölgeye iyi bakmak, verdiğimiz özel kremi belli aralıklarla uygulamak rengin kalıcılığı ve sağlıklı iyileşme için önemli. İki hafta sonra kontrol için görmek istiyorum ve bir ay sonrada işlemi rötüş amaçlı tekrarlıyorum.

Renkler 2-3 yıl içinde siliniyor, eğer rengi koruyarak devam etmek istenirse de 12-15 ay zarfında tekrarlanmasını öneriyorum.

Ve iste yapilan islemlerin oncesi ve sonrasi, eger sizde boyle duzgun kaslara sahip olmak istiyorsaniz Nur Bilen Yavuzer ile mutlaka tanisin derim!CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder