İnstagram AilesiTelefonlarımız daha kullanışlı hale geldiğinden beri ona ayırdığımız saat süresi de her geçen gün artıyor. Önceleri facebook ve twitter vardı. Hiçbir zaman facebook’a kanım ısınmadı, Twitter da pek farklı değil benim için. İnstagram hayatıma girdiğinden beri ise başka bir dünyaya geçiş yaptım.
İnstagram kullanan bir arkadaşım bana öve öve bitiremedi bu uygulamayı. İlk verdiğim tepki aynen şöyleydi   ‘ ne yani işim gücüm yok sürekli fotoğraf yükliycem öyle mi?’ ne saçma! demiştim. Şimdi o kendimce söylediğim ‘saçmalığın’ bağımlısı oldum!

Herşey tek bir fotoğraf karesiyle başlamıştı oysa ki, şimdi o karelerden binlercesi var hesabımda. Üstelik sadece fotoğraflar değil, takipçilerimle gönül bağı da oluşta aramızda. Bir şey mi beğendim karar veremiyor muyum hemen instagramda buluyorum  kendimi, eve yeni bir alet mi alınca hemen oradan soruyorum kullanan deneyen var mı diye, yemek mi yapıcam tarifler hızla ulaşıyor bana. Gerçek hayatta paylaşmayla, sanal ortamda paylaşmanın bir farkı yok benim için. İyi niyetli, yardımsever insanlar sanki bir arada toplanmış bir nevi şirinler köyü gibi. Belki mavi renkli değiller ama yüreklerini, niyetlerini her yerden anlamak mümkün!

Gerçek hayatta bu insanlarla tanışınca ise kendimi daha şanslı hissediyorum. Mesela bebek şenliği bunu anlamamı sağlayan en güzel yer oldu. Sadece beni görmek, tanışmak ve bir merhaba demek için Bursa’dan, Zonguldak’tan gelen insanlarla tanıştım. O günün sonunda ise göz yaşlarımı tutamadım. Kimsenin bir şey alması önemli değildi, bir sıcak sarılma, güler yüz, çekilen fotoğraflarla unutulmayacak anılar yeterliydi. Sevildiğini bilmek, bu duyguyu tüm kalbinde hissetmek işte en önemlisi bu!

İnstagram, hayatımızın bilinmeyen yönlerini de ortaya çıkarıyor. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim? Bundan yaklaşık 2 yıl önce iş yerinde oturmuş kahve içip, fal kapatmıştım. Fincanı açınca çıkar görüntüyü paylaşmış ve yorum istemiştim. Fala inanma falsız kalma hesabı. Bir izleyicim bana şunları söyledi ‘çok şey görüyorum burda, detaylı mail atıcam en güzel bu’ demişti.  Tabi heyecanlanmamak elde değil. 

28.08.2012 günü bu maili aldım; Evlilik goruyorum planlanmis zaten ama surpriz bir sekilde olacak yani planladiginizdan erken olacak. Sanki y.disinda boyle aniden esecek gibi...
 
Bu maili okuduğum zaman buna ilişkin hiçbir şey yoktu hayatımda. Üstünden tam 1 sene geçti ve herşey bu mail doğrulutusun da oldu. İşte instagramın hayatıma kattığı başka bir tarafı. Tabi bu konularda her şey kısmet ama böyle hisleri güçlü kişilerde yok değil. İşte instagram böyle bir yer aile olduğun, yardımlaştığın, paylaştığın ve büyüdüğün.

Daha bir sürü instagramda yaşanan hikayelerim var. Asıl gelmek istediğim nokta şu. Ne zaman girdim ben bu işe, nasıl bağımlısı oldum bilmiyorum, ama şunu biliyorum ki bugün biz 15.000 kişiyi geçmişiz.

Şirinler köyüme hergün bir yeni bir şirin eklenmiş. Hepiniz iyi ki varsınız…

Sevgiler

ŞirineJ

CONVERSATION

1 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

  1. Şimdi açtım bloğunu ve bu güzel mesajla karşılaştım, bayılıorum böyle içten ve samimi yazılmış yazılara, resmen sıcaklığını burdan hissettim :))

    YanıtlaSil