Sonbahar Yaklaşırken

 Sonbahar adım adım yaklaşmaya başladı, peki ben buna hazır mıyım hiç bilmiyorum! Ama nelerin bu baharda dolaplarımızda yer alması gerektiğini gayet iyi biliyorum. Hiç olmayan yada sevmediğim şeyler bu yıl listeme giriş yapıyor, neden mi ? Kullanışlı ve amacına hizmet ediyolarda ondan mesela sırt çantaları gibi.

En son lise yıllarında takmıştım sırt çantasını, ondan daha öteye gidemediler ve orda kaldılar ha bir de yolculuk sırasında yanımda olurlar. Çok sevmeme karşın korku besliyorum bu çantalara sebebi ise birinin ön gözünden cüzdanımı yada telefonumu çalması. 'İnan cüzdanım da gözüm yok telefonuma bişi olmasın yeter, geri ver abi nolur' diyicekmişim gibi geliyor hep. O yüzden de takamıyorum ama telefonu cebime koyarsam bu iş olur gibi.

Gelelim ikinci tercihime. Bu yaz, bir tek Toms'um olsun bana bişey olmaz şeklinde gezdim. Evet bunca sandalete ayakkabıya ne gerek var dedim, içim rahat etsin diye koydum bavula ama hep giydiğim ve hakkını vererek eskittiğim Tomslar oldu. Kışlık versiyonlarını da giymeliyim bu bahar. Tabi yakından görmeli, dokuyu hissetmeliyim. Çorapla mı giyicez, peki nedir kışlık hali ??? Evet bu soruya cevap bulamadım henüz...

Moon botlar son 4 senedir günlük hayatımızda kullanılır oldu. Ankara ve İstanbul şartları da bu botları kullanılır hale getirdi. Hep bi ön yargı vardı bende Ugg var işte neyimize yetmiyo diye. Ugg çıkmadan öncede (ben almadan yani) yine bir ön yargı hakimdi. Kırdım zincirlerimi, ön yargılarımı attım bir kenara. Ohh be dedim sonunda. Ugg'ların rahatlığına, sıcaklığına kavuştum kaç senedir. Şimdi ise Moon botlar bana göz kırpmaya başladı. Dayanamıycam galiba. Kışın sokakta gezen ben, araba kullanamayan ben, e o zaman bu botlar hakkım benim diye düşünüyorum. Marc Jacobs, Moon Boot falan değilde benim gözümde yeni çıkan Love Moschino var. O kalbi yeter be :)Kışın en önemli parçası, ikinci derimiz haline gelen kabanlar var sırada. Zara yine yapmış yapacağını. Çift renkli, belden kemerli, kapşonlu hafif bol, salaş, popo kapatan bu kaban yine mağazalara geldiği ilk hafta tükenecek. Stoklara bir daha girmesi mümkün olmayacak. Evet durum bu şekilde gelişecek ilk kapanlar pis pis sırıtıp zevk alırken, diğerleri deli gibi arayıp duracak ama nafile xl bedeni kalmış olacak yalnız. Evet bu durumu geçen sene bizzat yaşadım bu yıl buna izin vermiycem haberiniz olsun.

CONVERSATION

2 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

  1. aman tanrım kaban harikaa ben de istiyorum :)

    YanıtlaSil
  2. ahaha cok tatlısn:D evet ben de hepsini cok bgndim secimlerinin cok idealler:)

    YanıtlaSil