Dıy-Taşlı Zımbalı Eldiven Yapalım

 Bu kış aksesuarlarından olmazsa olmazlarında biri de tabi ki eldivenler. Özellikle deri olanları taşlı ve zımbalı modelleriyle yer alıyor mağazalarda. O kadar para verip almaya değmez diyorum ben, çünkü biz bunları yaparız. Nasıl mı hadi başlıyoruz...Gerekli malzemeler: Eldiven, Parlak renkli taşlar, Yapışkan zımba, silikon tabancası, iğne iplik.

Öncelikle bu iş için uygun olan eldiveninizi seçin. Deri, yün hiç farktmez. Hepsi çok şık olacak emin olun.
Benim turuncu deri eldivenim bu iş için hazır. Pazarlardan ve eminönünden aldığım taşların hepsini çıkardım. Eldivenin üstünde yer alan 3 şeriti kapatacak şekilde taş işlemeye karar verdim. Deriyi dikmek biraz zor. Silikon tabancası bu iş için daha yardımcı seçim size ait.Öyle mi yapsam, yoksa böyleme diye önce şekil belirliyorum Belki tek renk olmalı, yada dağınık bi şekilde


Siyah eldivenlerimi ise zımbalar için ayırdım. Bu zımbalar yapışkan ütüyle yapıştırabiliyorsunuz. İstediğiniz şekli belirleyin ve bi güzel üstüne bez örtüp ütüleyin. Sonra da keyifle yaptığınız eldivenlerinizi giyin.


PS: Bütün malzemeleri Eminönünde bulabilirsiniz.

CONVERSATION

6 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

 1. Ben en çok renkli taşlarla yaptıklarını beğendim.

  http://pinkyfashionbeauty.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. hepsi süper olmuş,eline sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. turuncu eldivene dağınık renkli taşları yakıştırdım ben. geçen ay da ebayden zımba siparişi vermiştim fakat arkasından sıkıştırmalı olanlardan. bu ütüyle yapışanları hiç bir yerde bulamıyorum izmirde. ebaye de bakıyorum ama bulamıyorum. siyah eldivenime ben de böyle hoş bir görünüm vermek istiyorum. malzemeyi bulur bulmaz deneyeceğim =)

  YanıtlaSil
 4. siyahlara bayıldım çok güzel olmuşlar tatlım.

  YanıtlaSil
 5. emin önünde tam olarak nerede bulabilirim yapışkanlı zımbaları.Pazarlarda tezgahlarda denk gelirsem hemen alıyorum..maalesef bu sene herşeyi zımbalamaktan yetişemiyorum...

  şimdiden teşekkürler
  duygu

  YanıtlaSil
 6. deri eldivenlerimde hafif yırtılmalar olmuştu. bu süper fikirle zımbalayarak onları bir süre daha kullanılabilir hale getiririm sanırım. teşekkürler zeto!

  YanıtlaSil