Alışveriş Özgürlüğümüz Kısıtlandı!

Herşeyin yasaklandığı ve kısıtlandığı bir ülke burası.Şimdi de yurtdışından yaptığımız alışverişlerimize yasak getirdiler.Genelge aynen şöyle;

Sayı : B.02.1.GÜM.0.06.10.00-010.06.02 19/4/2011

Konu : Posta-Yolcu İşlemleri

GENELGE

(2011/23)

07.10.2009 tarihli ve 23955 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2009/15481 sayılı Bakanlar

Kurulu Kararı eski Gümrük Kanununun Uygulanmasına Dair Kararın 134 üncü maddesinin

birinci, ikinci ve üçüncü fıkrası hükmü çerçevesinde 19/04/2011 tarihli gümrük GENELGESİ'NİN

Gerçek kişilerin muafiyet sınırlarındaki kişisel bakım,besin takviyeleri,kozmetik alımlarını yasaklanması,muafiyet içerisindeki elektronik ve diğer alımlara sınırlama getirilmesi ,kişilerin özgür alıveriş hakkını elinden almaktadır.

İşte bu yüzden genelgenin iptali için sanal imza kampanyası başlatılmıştır.Siz de hakkınızı aramak istiyorsanız sanal imza kampanyasıyla bu duruma destek olabilirsiniz.

CONVERSATION

16 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

 1. ay yok artık yuh diyorum...duyduğumda, sende görene kadar şaka sanmıştım zetocum...hemen paylaşıyorum..

  YanıtlaSil
 2. Ahh keşke tatlım şaka olsa ama ne yazık ki durum böyle vahim:( Paylaş payalaşabildiğin kadar kişiyle.

  YanıtlaSil
 3. çantalar allıklar suya düştü zetocum:)umarım geçici bir durumdur tatlım öpüyorum..

  YanıtlaSil
 4. Ben şanpuanla saç maskesi almıştım onlar gelmedi aklıma kötü kötü şeyler geliyo şimdi eğer gelmezse ben yapıcağımı bilirim valla:) Evet canım yaa mahfettiler bizi(

  YanıtlaSil
 5. aaaa umarım gelirler tatlım yaa...madem öle o fiyatlar la tr de satışını sağlasınlar da görelim..

  YanıtlaSil
 6. inanmıyorum inanamıyorum avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz bir de

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar,
  Bende dun okudum , Gerçek kişiler için herhangi bir durum söz konusu değil. Yasak tüzel kişiler için getirildi. Ancak anlamayamadığım gerçek kişiler içince 2 ay da bir yada yılda 5 kez yurdısından alışveriş yapma imkanı var ancak kozmetik ve tedavi amaçlı olmayan ürünlerde tam anlamıyla yasak geldi. Ben böyle anladım. Eğer yanlış anlamışsam beni de bilgilendirirmisiniz?

  YanıtlaSil
 8. aaaa yeni duydum bunu ee ben bissürü sipariş vermiştim Çilekten gelmiycekmi yani bunlar :s yuhh diyorumm ee napıcaz ozaman .. İpek

  YanıtlaSil
 9. bir bu eksikti, daha ne kadar sınırlayacaklar bakalım bizi

  YanıtlaSil
 10. Duygucum tüzel kişiler için bile olsa bizede kısıtlama geldi 2 ayda 1 hak veriyolar.Zaten kozmetik komple yasaklandı.Giyim için sanırım kısıtlama var genelge de bu yönde daha fazla aylatıcı bilgide bulunmamışlar.

  İpekcim ben de almıştım ve hala gelmedi aynı şeyden bende şüpheleniyorum.Biraz daha bekliycem belki bizi kapsamamıştır ondan sonra çıkmışsa eğer bu yasa gelir sorunsuz diye düşünüyorum.

  esincim zaten kalmadı bişey:(

  YanıtlaSil
 11. Bunu böyle kopyalayıp kendi blogumda yayınlasam, izin var mı acaba?

  YanıtlaSil
 12. noraashira tabiki de canım ne kadar yaysak o kadar iyi:)

  YanıtlaSil
 13. Hem imzaladım hem de paylaştım, twitterda okudum geçen gün sanırım RTE kozmetik işine giriyormuş, eğer doğruysa yasağın sebebi belli oldu.

  YanıtlaSil
 14. selam zeynep bugün baktım strawberrynin sitesinde geçici olarak türkiyeden siparişler alınmamaktadır diyor ee simdi bizim siparisler noldu acaba yalanmı oldu napmamız gerekiyo acaba benim siparislerimi vereli 6 gün oldu hala gümrük kontrolu bekliyo :S İpek

  YanıtlaSil
 15. İpekcim eğer sen siparişi önceden verdiysen sorun olucağını sanmıyorum ama genede emin değilim.Eğer gümrükte kalma gibi bir sorun olursa sana mutlaka bi şekilde haber verirler canım.Umarım böyle sorunlar yaşanmazda en kısa sürede aldıklarına kavuşursun.

  YanıtlaSil
 16. İpek selamlar, ben geçen hafta ELF'ten sipariş vermiştim, bugün geldi :)

  YanıtlaSil