İş Görüşmesine Giderken

En önemli günlerden bir iş görüşmesinin olacağı gündür.Hepimizi ne giysem telaşı sarar.En doğru kararı vermek, giydiğimiz kıyafetle de insanları etkilememiz gerekir.Bunun için öncelikle abartıya kaçmamak lazım.Sade ama bir o kadar da şık olmak mümkün.İşte size iş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler.

Bu arada benim gibi iş görüşmesine giderken sakın leoparlı bir şey giymeyin.Ben o hatayı ilk iş görüşmem de yaptım ve 'kızım burası iş yeri ne bu hal, herhalde işe başlarsan böyle giyinmeyeceksin' dediler.Ben de masum masum'yok canım olur mu öyle şey' dedim.Ve işte sonuç.İlk iş başvurusu yaptığım yerde çalışıyorum leopar değil her şeyi giyiyorum:)))
CONVERSATION

9 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

 1. bende ilk iş görüşmeme giderken yurtdışından aldığım her yeri payetli mor bir çanta takıp gittim.görüşmeye gittiğimde camdan bakarken beni fark ettiklerini ve çok dikkat çektiğini söylediler.oysa o gün anladım ki iş görüşmelerinde fazla abartmamak gerekiyormuş.benimse o gün canım çok sıkkın olduğu için giderken renkli bişeyler aradığım için almıştım o çantayı.:))sonuç:işe alınmadım.sebepse orada çalışmaya başladığımda kısa bir sürede işi bırakabilecek gibi hissettirmemmiş.

  YanıtlaSil
 2. Zetooo beni de aldır orayaaaa, ben de her istediğimi giymek istiyorum yafff, tek bu sevdam istifama sebep olucak böhüüü :((

  YanıtlaSil
 3. pinkpanther ay canım yaa üzüldüm bu duruma.Ame gerçekten sade olmak gerekiyo.Umarım şimdiki yerinden memnunsundur:)

  madammoda canım ben burdan çıkarsam napıcam onu bilemiyorum çünkü hiç takım elbisem yok yada eteğim.Benim durum daha kötü sen gene iyisin ya tatlım:)

  YanıtlaSil
 4. Yarın ben iş görüsmesine gidicem zetom tam oldu ama benım dogru dürüst giycek bişeyim yokk:)

  YanıtlaSil
 5. zetoocum süüper giyiniyosun ama tam olarak nerde calısıyosun ,ne iş yapıyorsun ? senı koccaman öpüyoorum :)

  YanıtlaSil
 6. Zetocum merak ettim hangi sektörde çalışıyorsun? Benim çalıştığım sektörde leopar desenli birşey ile görüşmeye gitsem kovarlar heralde direkt :)

  YanıtlaSil
 7. papatya canım siyah pantolon beyaz gömlek işte tamamdır.Yada düz siyah elbise:)

  pelincim özel bir holding de çalışıyorum canım:)Çok teşekkürler:)

  mughetto canım özel bir şirkette çalışıyorum o yüzden rahatım:)

  YanıtlaSil
 8. zeto bukadar olur bende sana mail atıp yardım isteyecektim.. bende bu sıkıntıları yaşıyorum yeni mezun ve iş arayan biri olarak:) cok tesekkurler.. supersın:)

  YanıtlaSil
 9. AY çok güldüm Zeto'm....Ama sonuca bak şu an herşeyi giyebiliyorsun TIPKI BEEEEN :)Bende özel bir holdingte çalışıyorum.Ve ne istersem onu giyiyorum bölümde finansman düşün yani.Arada bir takım elbise giyiyorum canım en azından toplantım olduğunda.

  YanıtlaSil