St. Petersburg Balmumu Heykel Sergisi

Ben sergi,saray,müze gezmeyi çok severim sonra hatırlamam bazılarını ama olsun.Böyle tarihi yaşamak hoşuma gider 'o yıllarda ben olsaydım' diye cümleler kurmaya başlarım hemen kendimi kaptırırım.Haftasonu Kentpark'a gittim sanki hiç gitmemişim gibi yeni yeni yerler gördüm kendime şaştım turist gibi hissettim insan hiç alışveriş merkezinde gezerken böyle bi duygu yaşar mı ben yaşadım şahsen bi tuhaflık var bende:)
 Neyse bi baktım St. Petersburgdan gelen 4 Boyutlu Balmumu heykel sergisini gördüm ve hemen attım kendimi içeri.Bu balmumu heykellerinde gerçek sakal,saç ve protez diş kullanıyolarmış ve bir heykel 15 sanatçı tarafından yaklaşık 3 ayda tamamlanıyomuş.

Dünyaca tanınmış 51 ünlü ismi burda görmek mümkün.Atatürkten,Fatih Sultan Mehmete,Hitlerden,Napolyana,Nazım Hikmetten,Hürrem Sultana kadar herkes var burda.Bakışları o kadar gerçekçi ki sanki takip ediliyomuş hissi uyandırıyolar.

Aslında heykellere yaklaşmak, ellemek yasak ben resim çektiricem diye koca Arnold Schwarzeneggere sırtımı dayadım nerdeyse düşüyodu böyle bi tecrübe yaşamak oldukça kötü oldu neyseki ortalarda kimse yoktu.Bu arada müzede 40 dk kadar geniş bilgi veren rehberlerde var yok ben dayanamam diyosanız ki ben öle dedim kendinizde rahatlıkla gezebilirsiniz.


CONVERSATION

4 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

 1. ya cnm sana ne diceğimi şaşırdım her geçen gün beni şaşırtıosun:) gerek kaşıkçı elmasına yapmış olduğun ziyaret gerekse balmumu heykeli sergisine gitmen beni çok güldürdü:) özellikle Schwarzeneggere sırtını dayarken az kalsın onu devirio olman beni bitirdii zeyenepcimm:)sen bizim neşe kaynağımızsın gezilerinin dewamını beklioruzz hayatım:))

  YanıtlaSil
 2. gecen yaz londrada gitmiştik dayım balmumu heykele çarpmıştı sonra dönüp sorry demişti:D cok komıkti o kadar gerçekler yani

  YanıtlaSil
 3. zeto bu yazını okrken çok güldm=))))"Ben sergi,saray,müze gezmeyi çok severim sonra hatırlamam bazılarını ama olsun." çok güldüm buraya! bende aynen öleyimdir çünkü=)) güzel bi post olmuş zetocum öperim çok


  NİL

  YanıtlaSil