Ana içeriğe atla

Pelerinsiz Kahraman Olmaz

Pelerinlerin hayatımızdaki yeri bundan yıllar yıllar öncesine dayanıyo.Çizgi kahramanlarda can bulan pelerinler günümüz koşullarına ayak uydurup yeniden farklı kimliklere bürünüyolar.Batman,Superman ve Sherlock Holmes pelerinlerin öncüsü kabul edilebilir.Sherlock Holmes pelerini kısa, yakalı ve düğmeli modelini günümüze taşımayı başaranlardan.Peki bu kadarla sınır mı elbetteki hayır..

Bayan kahramanları da unutmamak lazım.Kurttan kaçmaya çalışan Kırmızı Başlıklı Kız'ın şapkalı pelerini,Pamuk Prensesin içi ve dışı farklı pelerini, Vampirellanın kan kırmızısı pelerini de unutulmayanlardan.

Bu sezon pelerinlere yer veren markalar oldukça çok.Chanel,Valentino,DKNY,Marc Jacobs,Kenzo,Ralph Lauren bu markaların başında geliyo.Pelerinlere pançolarda eşlik ediyo.Kimi tek düğmeyle,kimisi kolla bütünleşip elegan bir hava yakalıyo.Yok ben elegan olmam diyosanız gotik yada hippi bir tarzada bürünmeniz mümkün.Çünkü seçenekler oldukça fazla.

Pelerin tarzı paltolarda bu sonbahar karşımıza çıkıcaklardan.Ben pelerinimi aldım kahraman olmaya hazırım peki ya siz?

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)