Kürkünü Gİy Kürkünü Gİy A Benim Canım Kürkünü Giy

Üşüdüm üşüdüm diye başlayan tekerleme bu sene soğuk kış günlerinde dilimize bir hayli dolanıcak ve kürk giyimiyle sonlanıcak gibi gözüküyo.Ayakkabılarda özellikle kürk detayları göze çarpıyo.Chanelin koleksiyonundaki tamamı kürklü çizmeleride bize inuitleri(eskimo) andırıyo.

Yalnızca ayaklarda bu trend sonlanmıyo.Paltolar,etoller,yelekler de bu trende uyum sağlıyo.Zenginliğin,ihtişamın göstergesi olan kürklerin gerçek olanları tercih edilsede imitasyonlarıda bir hayli fazla.Bu trend aslında bir çok sıkıntıyıda beraberinde getiriyo.Hayvan hakları savunucuları bunun için savaşsa da hiç bir dönem bu kavga son bulmuyor.Gerçek yada imitasyon seçim sizin...

fashionising,style

CONVERSATION

1 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

  1. Haklisin secim kisinin vijdani ile ilgili, acikca ben 10 yil asiri soguk (-35'leride cok gordum) ulkede yasama ragmen bir gun bile kurk giymeyi dusunmedim, gosteris icin bir canlinin oldurulmesine sebeb olmak bana ters bir sey. Kurk koruyor diye dusunuyorsaniz, o kadarda degil, ornegin bir keresinde -32'de kurklu sapka yerine yun sapka tavsiye eden uzmani inlemistim tv'de.. ;) Kutuplardaki bilim adamlarinin giydikleri spor ceketleri dusunursek turkiye gibi iklimi ilik bir ulke de gosteristen oteye gitmez, ki sogukta olsa gosterisimiz icin oldurulmus bir hayvani giymeyi dogrulamaz ya.
    Ve onlarinda benim kadar yasam haklari olduklarini dusunuyorum, moda ise benim icin buyuk bir ticaretten, insanlari hergun tuketim varliklari yapmaktan oteye gitmeyen bir sektor olarak goruyorum.. Bence insan moda olani degilde kendi tarzini bulup, kendine yakisani giymeli, hergun yeni cikan birseyi giyen insanlar bana komik ve gercek anlamda giyimden anlamayan insanlar olarak geliyor..

    YanıtlaSil