Ana içeriğe atla

En Çok Sorulan Soru:Formunu Nasıl Koruyosun?

Sizlerden gelen talep üzerine nasıl kilo veriyorum, formumu nasıl koruyorum bunları bir bir işte şimdi açıklıyorum.Öncelikle haftada 3 gün spora gidiyorum bu bazen 4 bazen 2 oluyo ama gitmemezlik yapmamaya çalışıyorum.Spora çok gitmek de iyi bişi değil kaslarımızın dinlenmesi lazım ayrıca vücut her zaman daha fazlasını istiyo o yüzden haftada 3 gün en ideali bence.
Şimdi gelelim neler yapıyorum öncelikle kardiyo yapıyorum ben pilates,yoga yada aerobik yapmıyorum.1.5 saat boyunca belli bir program doğrultusunda çalışıyorum ama unutmayalım herkese özel program yapılması lazım ben sadece kendiminkini örnek veriyorum.
15 dk koşu bandında yürüyerek başlayıp koşarak bitiriyorum.6.5 da yürüyorum 10 da koşuyorum.Koşmayı pek becerebildiğim söylenemez gerçi ama nabız hızını arttırdığından dolayı koşmak gerekiyomuş.Ardından resmini bulamadığım ama bacakları açıp kapayarak yapılan kalçaları çalıştıran bir alet var 15 kg la 1 set 120 tane o aleti yapıyorum.Dış bacak içinde olandan aynı şekilde 15 kg la 1 set 120 tane daha yapıyorum.Ardından bacaklarımı dinlendirip kol,göğüs ve omuz hareketlerine geçiyorum.20 kg la 2 set 20 şer kez kürek çekiyorum.

Ardından tekrar bacaklara geçiyorum ve kollu bisiklet aletini yapıyorum.15 dk boyunca 1. seviyede çalışıyorum.En çok kalori harcanan aletlerden biri bu.1 ve 2 şemalı harekete geçiyorum ama bu bizde biraz faklı ağrılığı siz belirliyosunuz.Hem popo bölgesini hemde üst bacak kaslarını çalıştıran bu hareketi 15 kg la 15 er kez 2 set halinde yapıyorum.

Üst bacak kaslarını çalıştıran bu aleti 15 kg la 30 kereden 2 set halinde yapıp mekiğe geçiyorum.Normal mekikte bazen 50 bazen 70 kez mekik çekiyorum ama yatay değil düz biçimde.Aletli mekikte ise 15 kg la 2 set 50 kere çekiyorum.Aletli mekiğin kolaylığını seviyorum.

Sonra minder hareketlerine geçiyorum.Şekilde gördüğünüz kadının yaptığı hareketi yapıyorum bide yan yatıp bacak açıp kapama hareketini yapıyorum yan bölgemdeki simitlerim erisin diye ama en etkili hareket bence şekilde gördüğünüz dambıllarla yapılan hareket ben 3 kglık dambılla çalışıyorum 100 kere yapıyorum.Yaptığım göğüs ve kol hareketleri var ama en etkili hareketler bunlar bence.

Yediklerime gelince sabah kahvaltı yapmadan güne başlamıyorum.Öğlen pilav yersem çorba içmiyorum yada ikisinide yemediysem tatlı yiyorum,akşamüstü yarım simit yada tost yiyorum, akşamları sebze yemeği ve salata tercih ediyorum kısacası ben hiç aç kalmıyorum.Eğer pizza,hamburger yemişsemde diğer öğünlerimi ona göre düzenliyorum.İşte benim yaptıklarım bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur sorularınız varsa cevaplamayada hazırım.

Yorumlar

 1. ama tüm bunları nerde yapıyorsun? Ankaraya yeni taşındım ben hiç bi yeri bilmiyorum bana da yer önerir misin spor için?

  YanıtlayınSil
 2. gülşahcım canım ben Zirvekentin spor salonuna gidiyorum.Evime çok yakın olmasada en yakını orası bir çok seçenek var aslında nerde oturuyosun ona göre spor salonlarını söyliyim canım.

  YanıtlayınSil
 3. spor yapan insanlara bayılıyorum ve tez zamanda bn de inş diyorum.

  peki abur cuburla aran nasıl acaba?
  ben bir türlü bırakamıyorum ve sanırım en çok ordan kaybediyorum.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSTANBUL

Ani bir kararla İstanbula gitmeye karar verdim.Biletimi aldım hazırlıklara akşam başlamayı düşünüyorum.Yarın öğlen İstanbulda olucam Pazartesiye kadar yokum.Nerde değişik şeyler bulabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.İstanbul dönüşü postlarımla burda olucam şimdilik hoşçakalın...

Unutulan Bileklik Yapımı

Daha önce yaptığım bileklikleri paylaşmıştım.Ama bu V modeli bir türlü hatırlayamadım ta ki şimdi görene kadar:) Nasıl yapmışlar hadi bakalım:) Her renkten 2 tane ip kullanıyoruz.Önce renkleri ikiye ayırıyoruz sonra başlıyoruz düğüm atmaya.Elin duruşuna dikkat. Bakın ilk sıra bitmiş bile.Aynı şekilde başa gelen renkle devam ediyoruz.Hazır öğrenmişken akşam kendime bir tane yapıyım bakalım nasıl olacak görelim:) Görsel:honestlywtf

Zeto Wedding

Uzun bir aradan sonra herkese 'Merhaba' O kadar çok şey birikti ki nerden başlasam bilemiyorum. Ama en önce düğünden başlamalıyım sanırım. En çok görmek istediğim yerlerden biriydi Paris benim için. Hem gördüm, hem de unutulmaz anlar yaşadım. Evlenmek için biz Ankara, İstanbul yada İzmir arasında kalmadık hiç. İstediğimiz şey ailemizle birlikte olup, yurtdışında evlenmekti, telaşsız, stressiz ve bunu çokta güzel başardık. Saçımı, makyajımı herşeyimi o gün kendim yaptım o kısımlarla ilgili bir post ise daha sonra gelicek. Konsoloslukta 18 Temmuz günü birbirimize sonsuza kadar 'Evet' dedik. Hayatınızda sizi mutlu edecek ne varsa onu yapın, kim ne der diye asla düşünmeyin inanın hep güzel şeyler sizi bulacaktır, bir dost tavsiyesi ;)