En Çok Sorulan Soru:Formunu Nasıl Koruyosun?

Sizlerden gelen talep üzerine nasıl kilo veriyorum, formumu nasıl koruyorum bunları bir bir işte şimdi açıklıyorum.Öncelikle haftada 3 gün spora gidiyorum bu bazen 4 bazen 2 oluyo ama gitmemezlik yapmamaya çalışıyorum.Spora çok gitmek de iyi bişi değil kaslarımızın dinlenmesi lazım ayrıca vücut her zaman daha fazlasını istiyo o yüzden haftada 3 gün en ideali bence.
Şimdi gelelim neler yapıyorum öncelikle kardiyo yapıyorum ben pilates,yoga yada aerobik yapmıyorum.1.5 saat boyunca belli bir program doğrultusunda çalışıyorum ama unutmayalım herkese özel program yapılması lazım ben sadece kendiminkini örnek veriyorum.
15 dk koşu bandında yürüyerek başlayıp koşarak bitiriyorum.6.5 da yürüyorum 10 da koşuyorum.Koşmayı pek becerebildiğim söylenemez gerçi ama nabız hızını arttırdığından dolayı koşmak gerekiyomuş.Ardından resmini bulamadığım ama bacakları açıp kapayarak yapılan kalçaları çalıştıran bir alet var 15 kg la 1 set 120 tane o aleti yapıyorum.Dış bacak içinde olandan aynı şekilde 15 kg la 1 set 120 tane daha yapıyorum.Ardından bacaklarımı dinlendirip kol,göğüs ve omuz hareketlerine geçiyorum.20 kg la 2 set 20 şer kez kürek çekiyorum.

Ardından tekrar bacaklara geçiyorum ve kollu bisiklet aletini yapıyorum.15 dk boyunca 1. seviyede çalışıyorum.En çok kalori harcanan aletlerden biri bu.1 ve 2 şemalı harekete geçiyorum ama bu bizde biraz faklı ağrılığı siz belirliyosunuz.Hem popo bölgesini hemde üst bacak kaslarını çalıştıran bu hareketi 15 kg la 15 er kez 2 set halinde yapıyorum.

Üst bacak kaslarını çalıştıran bu aleti 15 kg la 30 kereden 2 set halinde yapıp mekiğe geçiyorum.Normal mekikte bazen 50 bazen 70 kez mekik çekiyorum ama yatay değil düz biçimde.Aletli mekikte ise 15 kg la 2 set 50 kere çekiyorum.Aletli mekiğin kolaylığını seviyorum.

Sonra minder hareketlerine geçiyorum.Şekilde gördüğünüz kadının yaptığı hareketi yapıyorum bide yan yatıp bacak açıp kapama hareketini yapıyorum yan bölgemdeki simitlerim erisin diye ama en etkili hareket bence şekilde gördüğünüz dambıllarla yapılan hareket ben 3 kglık dambılla çalışıyorum 100 kere yapıyorum.Yaptığım göğüs ve kol hareketleri var ama en etkili hareketler bunlar bence.

Yediklerime gelince sabah kahvaltı yapmadan güne başlamıyorum.Öğlen pilav yersem çorba içmiyorum yada ikisinide yemediysem tatlı yiyorum,akşamüstü yarım simit yada tost yiyorum, akşamları sebze yemeği ve salata tercih ediyorum kısacası ben hiç aç kalmıyorum.Eğer pizza,hamburger yemişsemde diğer öğünlerimi ona göre düzenliyorum.İşte benim yaptıklarım bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur sorularınız varsa cevaplamayada hazırım.

CONVERSATION

3 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

 1. ama tüm bunları nerde yapıyorsun? Ankaraya yeni taşındım ben hiç bi yeri bilmiyorum bana da yer önerir misin spor için?

  YanıtlaSil
 2. gülşahcım canım ben Zirvekentin spor salonuna gidiyorum.Evime çok yakın olmasada en yakını orası bir çok seçenek var aslında nerde oturuyosun ona göre spor salonlarını söyliyim canım.

  YanıtlaSil
 3. spor yapan insanlara bayılıyorum ve tez zamanda bn de inş diyorum.

  peki abur cuburla aran nasıl acaba?
  ben bir türlü bırakamıyorum ve sanırım en çok ordan kaybediyorum.

  YanıtlaSil