KOTON'dan Sıcak Haberler...

MODACI HAKAN YILDIRIM KOTON için TASARIM YAPIYOR.

Londra da Tasarım ödülleri bulunan Hakan YILDIRIM

Retro etkiler taşıyan cool bir koleksiyon yaratmış.
ANA TEMA Dünden Bugüne ;

- Aslında koleksiyondaki en önemli etki 80’ler. O yılların cool tavrını çok seviyor. Coşkulu, heyecanlı, dinamik bir dönem ve “Hakan Yıldırım for Koton” koleksiyonu da bunu fazlasıyla anlatıyor… Öte yandan lüks kavramını barındırıyor. Biliyorsunuz o dönemde lüks kavramı sadece pahalı ürünler satın almak değildi. Daha tasarım ama makul fiyatlarla tüketiciyle buluşabilen ürünlerdi lüks olanlar. Marka çılgınlığı değil, stil çılgınlığı, stil olabilmek, çok önemliydi. Bugün de tüm dünyaya baktığımızda lüks tasarımlar yapan tasarımcılarla endüstrinin buluşmasını ve bu şekilde ortaya çıkan projeleri “yeni lüks” adı altında toplayabiliriz.

Yeni lüksü sen nasıl tanımlanıyor;

- Yeni lüks, artık eskisi gibi değil. Eskiden lüks, en pahalı olanı, en yeni olanı ifade ederken artık kişisel deneyim önem kazanıyor. Eskiden Gucci marka bir parçaya sahip olmak lüksken, şimdi seni mutlu eden her şey lüks sayılıyor. Hakan Yıldırım’ın koleksiyonundan bir parça giymek lüksken, “hakan yıldırım for Koton” koleksiyonundan bir şeyler almak yeni lüks… Yeni lüks aslında lüksün bireyselleşmesi.

Yeni projeleri

- 2010 için Cuba Libra adında bir mayo koleksiyonu hazırlayacak.
MUTLU OLAN BAŞARILI

• Yakın gelecekte lüksün spot ışıkları altında yeni neler olacak?

- Lüks bireyselleşiyor. Bunun sonucu olarak kişisel zevkleri öne çıkaran eğilimler ortaya çıkacak. Kıyafet tasarımında, daha az tanınan yetenekli genç tasarımcılar keşfedilecek. Farklı seyahat türleri ve el değmemiş yerlerin keşfi gündeme gelecek. Mesela gurme seyahatler gözde olacak. Başarının anlamı değişecek. Eskiden çok para kazanmak, iyi bir meslek edinmek olarak özetlenebilen başarı duygusu, artık mutlulukla eş anlamlı hale geliyor.

Resimlerine henüz ulaşamadım şimdilik bu bilgilerle yetinin:)

CONVERSATION

0 yorum/Durma Sende Yorum Yaz:):

Yorum Gönder